Grupy wiekowe

Grupy wiekowe i określenie dolnej granicy wieku dla poszczególnych filmów jest wypadkową doświadczeń innych festiwali dziecięco-młodzieżowych, sugestii psychologów i pedagogów oraz rekomendacji ECFA-European Children’s Film Association, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Filmów Dziecięcych.

Ostateczna decyzja na temat wyboru filmu należy do rodziców / opiekunów dziecka. To oni najlepiej znają swoich podopiecznych.Grupy wiekowe:
Podzieliliśmy nasze filmy na 5 grup wiekowych:
 • 3+ (przedszkole)
 • 6+ (wczesna szkoła podstawowa)
 • 10+ (późna szkoła podstawowa)
 • 13+ (gimnazjum)
 • 15+ (powyżej gimnazjum)

 • Informację o filmach z poszczególnych grup wiekowych znajdą Państwo w menu, po najechaniu na przycisk FILM – rozwiną się wszystkie nasze sekcje, m.in. również grupy wiekowe.

  UWAGA: nie wszystkie filmy w danej grupie wiekowej są rekomendowane dla wszystkich widzów z tej grupy, np. w grupie wiekowej 6+ są filmy i od 6, i od 7, i od 8 roku życia.

  Dolna granica wieku:
  W stopce każdego filmu znajdą Państwo informację o dolnej granicy wieku, np. WIEK: od 7 lat..

  Górna granica wieku:
  Pozwoliliśmy sobie również zasugerować górną granicę wieku, licząc się z tym, że nie wszystkie filmy z grupy 3+ będą interesujące dla późnej podstawówki, itd.
  W stopce filmu, pod małym zdjęciem znajdziecie Państwo cały zakres lat widza, któremu polecamy dany tytuł. Wystarczy kliknąć np. w 12 i strona wyświetli wszystkie filmy, które naszym zdaniem 12-latek lub 12-latka może obejrzeć.

  Będziemy wdzięczni za wszystkie sugestie po tej pierwszej edycji. Naszym celem jest opracowanie systemu, który pomoże oceniać granice wieku nie tylko naszych festiwalowych filmów, ale również filmów, które pojawiają się w szerokiej dystrybucji.
  Dziękujemy i zapraszamy na FILMY W TRAMPKACH!