Wiadomość dla Gazy

Czy młodość może mieć receptę na konflikt wojenny?

Tal jest 17-letnią Francuską, która osiedliła się ze swoja rodziną w Jerozolimie. Pełna oburzenia wobec dziejącej się tam przemocy pisze list, w którym wyraża swój sprzeciw wobec nienawiści, która panuje pomiędzy Palestyńczykami i Izraelczykami. Swój list wkłada do butelki, a jej brat żołnierz, wyrzuca ją do morza, niedaleko Gazy. Kilka tygodni później Tal znajduje w skrzynce e-mail od Gazamana, młodego Palestyńczyka Naïma. I tak zaczyna się burzliwa, ale niepozbawiona czułości, przyjaźń na odległość pomiędzy dwojgiem młodych ludzi, rozdzielonych historią, którą oboje próbują zrozumieć i zmienić.
Okazuje się, że zwykłe słowa, przyjaźń i zaufanie to ogromne zagrożenie. Tylko karabiny i przemoc gwarantują pokój?

Nagrody i festiwale:

MFF Giffoni 2012, sekcja Generator +16: Gryfon dla Najlepszego Filmu oraz Nagroda Arca Cinemagiovani; Narrative Feature Award i Nagroda Publiczności na Heartland FF, Nagroda dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Młodych Filmowców w Saint Jean de Luz, Grand Prix na From Page to Image Film Festival w Croisic; Nagroda dla Najlepszego Aktora, Nagroda Publiczności i Nagroda Młodzieżowego Jury na Festiwalu Filmowym na Reunion.

Reżyser:

Thierry Binisti Thierry Binisti urodził się w Creteil koło Paryża. Swoje pierwsze shorty kręcił jako 25-latek dla Forum des Images paryskiego prestiżowego Banku Pamięci Audiowizualnej i Filmu. Następnie asystował takim reżyserom, jak Diane Kurys czy Jean-Jacques Silbermann. „Wiadomość dla Gazy” to drugi film fabularny reżysera. Binisti mieszka obecnie w Paryżu, gdzie uczy w Szkole Filmowej ESEC.

SEANSE:

26 września (czwartek), Kinoteka, sala 6, godz. 19:30
27 września (piątek), Kinoteka, sala 6, godz. 11:30
28 września (sobota), Kinoteka, sala 6, godz. 19:30
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 6, godz. 19:45

ZWIASTUN: