Przestań się szczerzyć

Jak zareagować na niespodziewane odejście przyjaciela?

W oddali ciemnozielone lasy, obok jezioro, na pomoście dwóch chłopaków. W przeciwieństwie do swoich rówieśników nie siedzą godzinami przed komputerem. Bracia, Tommy i Eric, spędzają całe dnie na wspólnych zabawach na łonie urzekająco pięknej natury. Nagłe zdarzenie, tajemnica niewyjaśnionej śmierci ich przyjaciela i sąsiada zmusza do redefinicji istotnych w życiu wartości, równocześnie niszcząc młodzieńczą niewinność chłopców. Czy była to samobójcza próba, a może ktoś przyczynił się do tragicznego zdarzenia? Znakomita gra aktorska dwójki głównych bohaterów w pełni oddaje ich emocjonalne zagubienie.

Nagrody i festiwale:

Nominacja dla Najlepszego Filmu Fabularnego na MFF Tribeca 2013, Nominacja dla Najlepszego Filmu sekcji Generation na MFF w Berlinie 2013. Ponadto znalazł się w programie festiwali: Little Rock Film Festival, MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Reżyser:

Daniel Patrick CarboneDaniel Patrick Carbone ukończył New York University’s Tisch School of the Arts. Mieszka w Nowym Yorku. Za swój short “Feral” otrzymał nagrodę Warner Bros oraz kilka uniwersyteckich nagród w ramach NYU First Run Film Festival. „Przestań się szczerzyć” to debiut fabularny reżysera.

SEANSE:

26 września (czwartek), Iluzjon, Mała Czarna, godz. 11:30
27 września (piątek), Kinoteka, sala 5, godz. 17:30
29 września (niedziela), Iluzjon, Stolica, godz. 15:30

ZWIASTUN