Mamo, kocham cię

Jedno kłamstwo wywołuje lawinę następnych. Raimonds musi odzyskać swój saksofon, przyjaźń Petera i zaufanie mamy.

Raimonds ma 12 lat i mieszka w zwykłym wieżowcu w Rydze z matką Silvią, która, by „związać koniec z końcem”, pracuje po wiele godzin dziennie. Chłopiec wychowuje się bez ojca, większość czasu spędza na swoim skuterze z kumplem Pēterem. Raimonds nie radzi sobie w szkole, jednocześnie ma na tyle samozachowawczego instynktu, by wiedzieć, że należy zrobić wszystko, by informacja o złych ocenach nie dotarła do matki.
Niestety, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Kłopoty z drobnymi kradzieżami doprowadzają do konfrontacji z matką.
Urocza, trzymająca w napięciu opowieść o minusach, jakie niesie ze sobą kłamstwo – i o zaletach prawdy.

Nagrody i festiwale:

Grand Prix Jury Międzynarodowego sekcji Generation KPLUS na MFF w Berlinie 2013, Najlepszy Film MFF w Los Angeles 2013. Ponadto prezentowany na festiwalach: TIFF Kids Toronto 2013, Zlin 2013.

Reżyser:

Janis NordsJanis Nords studiował reżyserię w Państwowej Szkole Filmu i Telewizji w Wielkiej Brytanii. Jego debiut fabularny „Amateur” (2008) zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy Debiut na Łotewskim Festiwalu Filmowym. Poza wyreżyserowaniem kilku filmów krótkometrażowych Nords jest współautorem scenariusza do fabuły „Return of Sergeant Lapins” (2011), która swoją premierę miała na MFF w Pusan. „Mamo, kocham cię” to drugi film fabularny reżysera.

SEANSE:

27 września (piątek), Kinoteka, sala 8, godz. 09:30
28 września (sobota), Iluzjon, Stolica, godz. 13:30
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 6, godz. 13:30

ZWIASTUN