Mysz, pies i Tato

Czy można żyć, nie podejmując ryzyka? Pełna emocji historia o dziewczynce pragnącej uchronić swojego tatę przed niebezpieczeństwem.

Tato 9-letniej Kiek jest lekarzem Czerwonego Krzyża na terenach objętych wojną. Gdy wyjeżdża do Afganistanu, dziewczynka bardzo się o niego martwi. W szkole jeden z nauczycieli opowiada Kiek o rachunku prawdopodobieństwa. Bohaterka szacuje, jakie szanse na przeżycie ma tata. Razem z przyjaciółką uznają, że liczba nieszczęść musi być ograniczona. I tak, na przykład, nie można mieć jednocześnie martwej myszy, martwego psa i martwego taty. W takim wypadku wystarczy znaleźć mysz i psa, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo taty. Okazuje się jednak, że to nie takie proste…

Film był pokazywany w Polsce pod tytułem „Podejmując ryzyko”.

Nagrody i festiwale:

Najlepszy Duński Film Roku na Festiwalu Cinekid w Amsterdamie 2011. Ponadto film znalazł się w programach festiwali (m.in.): w sekcji Generation na MFF Berlnie 2012, MFF we Wiedniu 2012, Children Just Film w Tallinnie 2012, CFF w Seattle 2013.

Reżyser:

Nicole van KilsdonkNicole van Kilsdonk urodziła się w 1965 r. w Ijmuiden, w Holandii. Od 1987 roku studiowała dziennikarstwo, zakończone dyplomem z reżyserii i scenariopisarstwa na Holenderskiej Akademii Filmu u Telewizji w Amsterdamie. Jest autorką i reżyserką kilku seriali telewizyjnych oraz wielu reklam.

SEANSE:

26 września (czwartek), Kinoteka, sala 6, godz. 09:30
27 września (piątek), Kinoteka, sala 8, godz. 11:30
28 września (sobota), Kinoteka, sala 5, godz. 10:00
29 września (niedziela), Iluzjon, Mała Czarna, godz. 11:30

ZWIASTUN: