Rock’N'Cud

Rachel i: wiara, nadzieja, i miłość. Myślała, że wie, co oznaczają. Myliła się.

Nastoletnia Rachel wychowuje się w fundamentalistycznej, mormońskiej rodzinie w amerykańskim stanie Utah. W dniu swoich 15 – tych urodzin znajduje kasetę z rockową muzyką. Muzyką, której nie wolno jej słuchać. Muzyką, od której nie może się oderwać. 3 miesiące później odkrywa, że jest w ciąży. Przekonana, że to niepokalane poczęcie, wyrusza w podróż, by poznać ojca swojego dziecka, którym przecież musi być autor tej niezwykłej muzyki.

Wybrane nagrody i festiwale:

MFF w Palm Springs 2012 – Nagroda Główna w kategorii „Directors To Watch”, MFF w Bombaju 2012 – Silver Gateway dla Najlepszej Aktorki, Buster 2012 – Nagroda Duńskiej Gildii Aktorów dla Najlepszej Aktorki, Konkurs Główny Festiwalu Plus Camerimage 2012, Najlepszy Film MFF w Tallinie (2012).

Reżyser:

Rebecca ThomasRebecca Thomas urodziła się w Walnut Creek, w Kaliforni 10 grudnia 1984 r. Wychowywała się w Las Vegas, jako najmłodsza z pięciorga rodzeństwa. Przerwała studia filmowe, by wyjechać na 18-miesięczną mormońską misję do Japonii. Następnie wróciła na studia filmowe na Columbia University w Nowym Jorku. „Rock’N’Cud” to debiut fabularny reżyserki.

SEANSE:

26 września (czwartek), Kinoteka, sala 6, godz. 11:30
27 września (piątek), Kinoteka, sala 6, godz. 17:30
28 września (sobota), Iluzjon, Stolica, godz. 15:15

ZWIASTUN: