JUŻ PO RAZ DRUGI NAJLEPSZE FILMY ŚWIATA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: 20 – 28 WRZEŚNIA

JUŻ PO RAZ DRUGI NAJLEPSZE FILMY ŚWIATA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE, NA FESTIWALU FILMOWYM „KINO W TRAMPKACH” (20 – 28 WRZEŚNIA)

Wakacje to piękny moment i doskonała okazja, aby ogłosić, że tuż po ich zakończeniu zaprosimy wszystkich wielbicieli dobrego kina na drugą edycję Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w dniach 26 – 29 września 2013 r.
Dzieciom dostarczyła wiele radości i wzruszeń, spotkała się również z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony rodziców, opiekunów, nauczycieli i mediów.
Młodzi widzowie obejrzeli m.in.: Zdobywcę Nagrody Cezara oraz Nominacji do Oscara 2014 „Ernesta i Celestynę” (reż. Benjamin Renner, Vincent Patar, StephaneAubier)
Czy Najlepsze Filmy sekcji Generation K+ Berlinale 2013: „To nie ja, przysięgam” (reż. Philippe Falardeau), „Mamo, kocham Cię” (reż. Janis Nords).

Pierwsza edycja KINA W TRAMPKACH okazała się dużym sukcesem, o czym świadczyć może przyznanie przez Gazetę Wyborczą tytułu HIT KULTURY 2013.
Festiwal otrzymał również nominację do kulturalnych nagród gazety „Co jest grane” – WDECHY 2013 w kategorii Wydarzenie Roku.
Nagroda ta jest wyróżnieniem dla najważniejszych artystycznych dokonań roku, promuje inicjatywy lokalne i nagradza ludzi z pomysłami.
W uzasadnieniu „Gazety Wyborczej” Paweł Mossakowski pisał:
„(…) tłumy zainteresowanych. Takiego przeglądu w Warszawie brakowało. Czekamy na drugą edycję”.

2. edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH odbędzie się w Warszawie w dniach 20 – 28 września w kinach Iluzjon i Praha.


KINO W TRAMPKACH to prezentacja współczesnych filmów z całego świata, które teraz oglądają młodzi w Berlinie, Kopenhadze, Malmo, Londynie, Nowym Jorku czy Tokio.
Festiwalowe filmy zabiorą dzieci i młodzież na filmową wędrówkę. Przed nimi mnóstwo przygód i wyzwań rozwijających wyobraźnię.

W programie Festiwalu znajdą się również warsztaty, spotkania oraz pokazy specjalne.Patronat Honorowy: Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka

Sponsor główny: Bank Zachodni WBK

Partner strategiczny: Telewizja FOKUS TV

Partnerzy: Filmoteka Narodowa, Kino Iluzjon

Kino Praha

Duński Instytut Kultury

Austriackie Forum Kultury