Ćwirki: Sille i Saxe

Cztery przygody Sille i Saxe, siostry i brata, dwojga pisklaków, które dopiero niedawno wyszły ze skorupek. Żyją sobie w bezpiecznym i przyjaznym lesie, który jest jednak pełen niespodzianek i ciągle ich zadziwia.

MYSZ NA PRZEJAŻDŻCE
Saxe umie liczyć. Kiedy więc Sille i Saxe mają zająć się rodzeństwem Myszy Viggi, Saxe wie, że to będzie bułka z masłem. Raz, dwa policzy ich wszystkich. Na nieszczęście żadna z myszy nie może ustać spokojnie.

ZNAJDA
Sille i Saxe znajdują jajo, które najwyraźniej odturlało się od swojej mamy. Mieszkaniec jaja właśnie postanawia się wykluć, a Ćwirki muszą znaleźć mu dom.

KSIĘŻNICZKA i GWARDZISTA
Sille bawi się w księżniczkę. Saxe ma być jej gwardzistą, ale chmara mrówek strasznie go gilgocze i dodatkowo ucieka z drogocenną koroną Sille.

NAD RZEKĄ
Sille i Saxe wybierają się nad rzekę. Saxe chce wędkować. Nie jest to łatwe zadanie, gdy co chwilę – albo żaby hałasują, albo pisklaki kukułki mają nagłą ochotę chlapać się wodą. Kiedy w końcu udaje mu się złapać rybkę, razem z Sille decydują, że jednak puszczą ją wolno.

Film pokazywany we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury.

Reżyser:

Tone TardingTone Tarding (ur. 1960) zaczynała jak uczennica Jannika Hastrupa w Dansk Tegnefilm. Podczas realizacji dwóch filmów pełnometrażowych i kilku krótkich zdobyła rozległą wiedzę na temat różnych etapów animacji, filmowania, montażu czy udźwiękowiania filmów. Od 1995 roku naucza animacji w Państwowej Szkole Filmowej.

SEANSE:

seans w zestawie „Krótkie dla najmłodszych”:
26 września (czwartek), Kinoteka, sala 5, godz. 09:30
27 września (piątek), Kinoteka, sala 6, godz. 10:00
28 września (sobota), Kinoteka, sala 8, godz. 10:00
28 września (sobota), Kinoteka, sala 5, godz. 15:15
29 września (niedziela), Iluzjon, Mała Czarna, godz. 10:00
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 8, godz. 10:00

Zwiastun: