Kauwboy. Chłopiec i kawka.

Jojo, żywy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury.

Młoda kawka wypada z gniazda… Trafia prosto w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast odnajduje się w roli taty małego ptaszka. Kawka nie mogła trafić lepiej! 10 – letni Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem całą swoją energię poświęca na kurację swego małego przyjaciela. Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją z powrotem do lasu. Uważa, że chłopiec krzywdzi zwierzaka oswajając go. Z decyzją ojca nie ma dyskusji, ale Jojo też już nie jest małym chłopcem – ma poczucie odpowiedzialności, swoje uczucia i swoje zdanie. Czy ojciec weźmie to pod uwagę i zmieni stosunek do syna?

Wybrane nagrody:

Europejska Nagroda Filmowa w kategorii Europejskie Odkrycie Filmowe Roku oraz Nagroda Młodzieżowej Publiczności 2012, Grand Prix Deutsches Kinderhilfswerk dla Najlepszego Filmu Fabularnego oraz Kryształowy Niedźwiedź Generation KPLUS dla Filmu Fabularnego na MFF w Berlinie 2012, Specjalne Wyróżnienie dla Najlepszej Aktorki na MFF Młodego Widza Ale kino! 2012, Specjalne Wyróżnienie UNICEF na MFFN w Buenos Aires 2012.

Reżyser:

Boudewijn KooleBoudewijn Koole urodził się w 1965 r. w Leiden, w Holandii. Ukończył Wzornictwo Przemysłowe na Uniwersytecie w Delft. Jest filmowcem – samoukiem. Zrealizował wiele dokumentów, m. in. „Pierlala” (1998), „Waan” (2002) oraz „A River Left for Me” (2009). Na planach swoich filmów często pracuje z dziecią i młodzieżą.

SEANSE:

26 września (czwartek), Kinoteka, sala 5, godz. 15:30
27 września (piątek), Iluzjon, Stolica, godz. 09:30
28 września (sobota), Kinoteka, Stolica, godz. 17:30
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 5, godz. 15:30

ZWIASTUN: