Shopping

Willie musi dokonać wyboru pomiędzy dobrem a złem, pozostać w rodzinnym domu lub ulec namowom charyzmatycznego przestępcy i dołączyć do szajki złodziei.

Willie i jego młodszy brat Solomon podróżują rowerem przez nadmorską miejscowość na wybrzeżu Nowej Zelandii. To nie przypadek, że chłopcy tak dużo czasu spędzają poza domem. Źle się w nim czują, desperacko szukają miłości i przyjaźni. Każdy z nich wybiera inną drogę. Młodszy tworzy w głowie świat fantazji (królów, rycerzy i legend), starszy, Willie, dołącza do Benniego, charyzmatycznego przywódcy szajki złodziei. Musi podjąć decyzję, czy wrócić do domu i opiekować się młodszym bratem, czy zaangażować w działania ekscytującego świata przestępców. Niesamowita opowieść przypominająca historię Oliviera Twista.

Nagrody:

Grand Prix dla Najlepszego Filmu Fabularnego przyznaje przez Międzynarodowe Jury Generation 14plus na MFF w Berlinie 2013, Nominacja do Nagrody Jury na Sundance FF 2013.

Reżyserzy:

Mark i LouisMark Albiston (1972), Louis Sutherland (1970) urodzili się w Wellington, w Nowej Zelandii. Obaj pierwsze szlify filmowe zdobywali w lokalnej stacji telewizyjnej. Po studiach z zakresu aktorstwa i reżyserii zrealizowali kilka krótkich metraży. Ich krótki „The Six Dollar Fifty Man” zdobył wiele nagród na całym świecie. „Shopping” to pełnometrażowy debiut reżyserskiego duetu.

SEANSE:

26 września (czwartek), Kinoteka, sala 8, godz. 19:30
27 września (piątek), Iluzjon, Stolica, godz. 11:30
28 września (sobota), Kinoteka, sala 5, godz. 16:45
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 5, godz. 17:30

ZWIASTUN