Mój najlepszy wróg

Zmęczony ciągłymi prześladowaniami i upokorzeniami ze strony kolegów ze szkoły, Alf decyduje się na akcję odwetową.

Alf jest zmęczony. Już dawno znudziła mu się rola klasowego chłopca do bicia. Zamiast się denerwować i przeżywać kolejne upokorzenia, postanawia działać. Dogaduje się z jednym z kolegów z klasy i razem postanawiają przystąpić do akcji. Cel jest prosty: zmienić rozkład sił w klasie. Naszedł czas, by władzę przejął kto inny. Plan działania: na wzór Niccolo, bohatera jednego z kreskówek Mangi.
Czy chłopcom się uda?

Film prezentowany we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury.

Festiwale i nagrody:

BUFF Malmö 2010, Kristiansand 2010, Indie Junior Lisboa 2011 (nagrodzony), Hannover 2012, uhonorowany CIFEJ Jury Award oraz wyróżnieniem na Festiwalu Dziecięcym we Frankfurcie Lucan.

Reżyser:

Oliver UssingOliver Ussing urodził się 1970 roku w Danii. Współpracuje jako scenarzysta z takimi producentami, jak Nimbus, Zentropa czy Bullitt Film. Jest również konsultantem scenariuszy wielu reżyserów, między innymi Larsa von Triera. „Mój ulubiony wróg” to drugi film pełnometrażowy reżysera. W 2003 Ussing zrealizował komedię „Reguła nr 1”, który był pokazywany m.in. na MFF w Chicago, Rio de Janeiro czy Mannheim-Heidelberg.

SEANSE:

26 września (czwartek), Kinoteka, sala 8, godz. 11:30
27 września (piątek), Kinoteka, sala 8, godz. 17:30
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 5, godz. 15:30

ZWIASTUN: