Arkadia

Tato Grety wiezie rodzinę zdezelowanym combi przez całe Stany, obiecując im kalifornijski raj. Jedyne, czego brakuje, to mama.
…Bo mama ma dojechać. Samochód pokonuje kolejne kilometry, przed oczami milczącej Grety przesuwają się kolejne krajobrazy: lasy, pola, pustynie. Mijają kolejne dni, wypełnione posiłkami w fast-foodach i kolejne noce w marnych motelach. Ojciec Grety, Tom, ciągle coś opowiada. Ale od czego są walkmeny? Greta zanurza się w muzyce i pogrąża w apatii. Ojciec sobie nie przerywa, na postojach rysuje pejzaże i z entuzjazmem powtarza, że wkrótce rodzina będzie razem. Tymczasem Greta pomału zaczyna budzić się z odrętwienia. Dociera do niej, że rodzina się rozpada.

Nagrody:

Zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia sekcji Generation KPLUS na Berlinale 2012 oraz Nagrody C.I.F.E.J. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Oulu.

Reżyser:

Olivia SilverOlivia Silver wychowywała się w Connecticut i Californii. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Kalifornijskiego. Zanim zajęła się filmem, pracowała w wydawnictwie. Już jej film dyplomowy „Mały kanion” (2009) był prezentowany na festiwalach na całym świecie. „Arkadia” to pełnometrażowy debiut fabularny reżyserki.

SEANSE:

26 września (czwartek), Kinoteka, sala 6, godz. 17:30
27 września (piątek), Kinoteka, sala 5, godz. 15:30
28 września (sobota), Kinoteka, sala 6, godz. 11:30
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 8, godz. 15:30

ZWIASTUN: