Agi i Ema

Czy to możliwe, że Ema jest wyższa od Agie tylko o trzy i pół jaja? Z kim przyjaźnią się Dzieci kiedy Dorośli tylko pracują? Ciepła historia o bezwarunkowej przyjaźni.

Jaka odległość dzieli Agiego i księżyc? Czy to możliwe, że Agi w swoim 9-letnim życiu przeprowadzał się aż 18 razy? Czy wujkowie naprawdę zauważają, że ich siostrzeńcy rosną? Czy to możliwe, że Ema jest wyższa od Agie tylko o trzy i pół jaja?
Pytania chodzą nie tyle parami, co chmarami. Trudno jest znaleźć wszystkie odpowiedzi, zwłaszcza gdy jest się samotnym chłopcem, który swoich rodziców ogląda częściej na zdjęciach niż w rzeczywistości, a ciągłe zmiany domu, szkoły i otoczenia nie pozwalają mu zawrzeć przyjaźni. Ale pewnego dnia to się zmienia. Agi poznaje Emę, temperamentną starszą panią, która oferuje Agiemu to, czego chłopiec potrzebuje najbardziej – bezwarunkową przyjaźń.

Festiwale:

Novi Sad 2007, Chemnitz 2007, Hyderabad 2007, Oulu 2007

Reżyser:

Milutin PetrovicMilutin Petrovic – producent, reżyser, scenarzysta i montażysta. Urodził się w 1961 r. w Belgradzie. Oprócz „Agi i Emy” wyreżyserował kilka filmów i programów telewizyjnych: „Telefonomanija” (1987), „Dome, slatki dome” (1989), „Zemlja istine, ljubavi i slobode” (2000), „Novogodišnji program” (2003), „Jug jugoistok” (2005) czy „Novo je da sam bila zlostavljana” (2010). Jest również muzykiem. Zaczynał jako kayboardzista w zespole Stalker, następnie w 1986 wszedł w skład grupy Heroji założonej przez pisarza Vladimira Đurić Đura. Grupa ma na koncie kilka hitów.

SEANSE:

27 września (piątek), Kinoteka, sala 5, godz. 11:30
29 września (niedziela), Kinoteka, sala 8, godz. 11:30

ZWIASTUN