Tygrysy i tatuaże

Maj i jej wujek Sonny wyruszają motocyklem w ekscytującą podróż do zaczarowanego świata bohaterów tatuaży wykonywanych przez Sonny’ego.

Mała Maj jest sierotą i mieszka ze swoim wujkiem Sonnym w jego studio tatuaży. Dziewczynka uwielbia swojego wujka, a szczególną przyjemność sprawia jej obserwowanie go przy pracy. Jednak jej największym marzeniem jest posiadanie prawdziwej rodziny, troskliwej mamy, opiekuńczego taty, zabawnego brata i psa. Pewnego dnia, gdy Sonny ogląda telewizję, dziewczynka kończy tatuaż mężczyzny z lokalnego klubu motocyklowego. Po tym incydencie Maj i Sonny muszą uciekać z miasta. Udają się w pełną przygód podróż przez magiczne lasy pełne wróżek, artystów cyrkowych i tygrysów.


Film prezentowany we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury.


www.tigreogtatoveringer.dk

Nagrody:

Kinderfilmfest München 2011, Lucas Frankfurt 2011, Michel Hamburg 2011, FICI Madrid 2011, Ale Kino! Poznan 2011, Hannover 2012, BUFF Malmö 2012, Kristiansand 2012, Haugesund 2012

Reżyser:

Karla von BengtsonKarla von Bengtson urodziła się w 1975. Początkowo zajmowała się kolorowaniem kreskówek, później była asystentką, aż w końcu rozpoczęła pracę jako animator. W 2004 roku ukończyła reżyserię animacji w Duńskiej Szkole Filmowej. Jej film dyplomowy – „Skyggen i Sara” zdobył nagrody na festiwalach w Berlinie i w Annecy. Jest autorką takich krótkich metraży, jak: „Prinsesse Rita og Ærterne” i „Carsten og Gittes Filmballade”. Mieszka w Kopenhadze wraz z dwójką dzieci i mężem, który jest projektantem statków kosmicznych.

SEANSE:

28 września (sobota), Kinoteka, sala 5, godz. 12:00
29 września (niedziela), Iluzjon, Mała Czarna, godz. 13:30

ZWIASTUN: